۲۱:۲۸:۵۷ | دوشنبه, ۲۸ خرداد ۱۴۰۳

Hearing Center Moj Hearing Aid
باطری سمعک

باطری سمعک

 باتری سمعک

مانند هر وسیله تکنولوژیکی ، سمعک با باطری کار می کند. به طور سنتی ، اکثر سمعک ها از باتری های کوچک "دکمه ای" استفاده می کردند که استفاده کنندگان مجبور بودند هر چند روز تا چند هفته آن را تغییر دهند. در حال حاضر ، بسیاری از مدل های سمعک دارای باتری های قابل شارژ هستند. هنگام انتخاب سمعک ، بهتر است فکر کنید که کدام نوع باتری برای شما مناسب است.

 

عمر باتری های سمعک چقدر است؟

بسته به نوع سمعک ، نوع و ظرفیت باتری ، تعداد دفعات استفاده از سمعک و میزان پخش جریان شما ، باتری های سمعک استاندارد بین 3 تا 22 روز دوام می آورند.
چگونه می توانم بفهمم که آیا باتری سمعک من نیاز به تعویض دارد؟

بسته به تعداد دفعات استفاده از سمعک ، ممکن است نیاز به تعویض باتری یک بار در هفته یا دو بار در ماه داشته باشید. در صورت بروز هر یک از موارد زیر ، باید باتری های سمعک خود را عوض کنید:

    صدا دچار اختلال می شود یا مجبور می شوید صدای سمعک خود را بیش از حد معمول افزایش دهید.
    صدای بوق یا صدای "باتری کم" روشن می شود که نشان می دهد باتری در حال کم شدن است و باید تعویض شود.

مهر محافظ روی سمعک برای چیست؟

زبانه کوچک ، چسبناک و رنگی روی هر باتری نیز یک مهر و موم محافظ است. این مهر و موم های محافظ باتری را از تخلیه قدرت باز می دارد. به محض برداشتن مهر و موم ، باتری سمعک شروع به تخلیه می کند - بنابراین تا زمانی که آماده استفاده از آن نیستید ، آن را خارج نکنید.


چگونه می توانم عمر باتری سمعک خود را بیشتر کنم؟

هنگامی که مهر محافظ را از باتری خارج می کنید ، شروع به تخلیه قدرت می کند. با این حال ، مواردی وجود دارد که می توانید برای به حداقل رساندن تخلیه باتری انجام دهید:

    وقتی از سمعک خود استفاده نمی کنید ، آن را خاموش کرده یا درب باتری را باز کنید. توجه: شما همیشه باید درب باتری را در شب باز کنید تا رطوبت خارج شده و از خوردگی باتری جلوگیری شود.
    اگر برای مدت طولانی از سمعک استفاده نمی کنید ، باتری را کاملاً خارج کنید. می توانید آن را در کیف محافظ سمعک خود ذخیره کنید.
    از ذخیره باتری و سمعک در دمای شدید ، گرم یا سرد خودداری کنید ، زیرا می توانند به سرعت انرژی باتری را تخلیه کرده و طول عمر باتری را کوتاه کنند.

 

نکات مفید برای مراقبت از باتری سمعک

    باتری های سمعک را در دمای معمولی اتاق نگهداری کنید.
    در یخچال قرار ندهید.
    قبل از تعویض باتری ، دستان خود را کاملاً بشویید. چربی و خاک روی باتری ها ممکن است به سمعک آسیب برساند.
    قسمت باتری سمعک خود را در شب باز بگذارید تا رطوبت خارج شود. با این کار باتری از خوردگی و آسیب به سمعک جلوگیری می کند.
    باتری های خالی را فوراً بردارید. باتری کاملا تخلیه شده ممکن است متورم شده و برداشتن آن دشوار شود.
    باتری های سمعک غالباً به طور ناگهانی قدرت خود را از دست می دهند ، بنابراین هوشمند است که همیشه مجموعه ای از باتری های اضافی را با خود حمل کنید.
    برای محافظت در برابر تخلیه باتری های پشتیبان ، آنها را از سکه ، کلید یا سایر اشیاء فلزی دور نگه دارید.

  مشاوره رایگان واتساپ: 09191762203