۲۱:۱۷:۴۸ | دوشنبه, ۲۸ خرداد ۱۴۰۳

Hearing Center Moj Hearing Aid
تست سرگیجه VHIT

تست سرگیجه VHIT

  • ادمین
  • ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
  •  5241 بازدید

تست VHIT

یکی از تست های ارزیابی سیستم تعادل یا به عبارتی نوعی تست سرگیجه است که از طریق رفلکس های چشم، سیستم دهلیزی مربوط به گوش را می سنجد.

تعادل ما منوط به هماهنگی و عملکرد صحیح بین سیستم دهلیزی گوش، چشم و حس عمقی است. وقتی ما درحال حرکت هستیم، سیستم دهلیزی مسئول ثبات تصاویر بر روی چشم هاست. تست VHIT آزمونی است که در حین حرکات تصادفی و ناگهانی با سرعت آهسته سر، حرکات چشم را بررسی می کند تا ببیند بهره حرکت چشم با بهره حرکت سر هماهنگ و برابر است یا خیر.

در این آزمون، هر مجرای نیم دایره گوش به صورت جداگانه و با دقت قابل ارزیابی ست. این آزمون به همراه یکی از زیرآزمون های تست VNG، آزمون تکمیلی محسوب می شود. تست VHIT آزمونی عینی و حساس در تشخیص اختلالات محیطی دهلیزی ست و با استفاده از این تست می توان اختلالات محیطی را از مرکزی تشخیص داد.

روش انجام تست اینگونه است  که یک عینک مجهز به دوربین دیجیتال روی چشم قرار می گیرد. بیمار روی یک صندلی روبروی یک محرک بینایی مثل نقطه گرد می نشیند و به آن خیره شود. در همین حین، ادیولوژیست با چندحرکت تصادفی سر به سمت راست یا چپ، حرکات چشم بیمار را کنترل می کند. بیمار از چهارساعت قبل نباید چیزی بخورد و از 48 ساعت قبل باید مصرف داروهای آرامبخش و سرگیجه را قطع کند و همینطور از کرم های پوست مانند ضدآفتاب و کرم پودر و آرایش چشم باید خودداری کند.

 

  مشاوره رایگان واتساپ: 09191762203