۲۱:۲۴:۳۹ | دوشنبه, ۲۸ خرداد ۱۴۰۳

Hearing Center Moj Hearing Aid
سمعک دیجیتال

سمعک دیجیتال

  • ادمین
  • ۱۳۹۸/۰۴/۱۲
  •  5011 بازدید

 

سمعک دیجیتال چیست؟

سمعک های دیجیتال برای دنیای دیجیتال انواع مختلفی از سمعک ها و فناوری های سمعک وجود دارد و امروزه سمعک های دیجیتالی برای تکمیل سبک زندگی دیجیتالی شما وجود دارد. آنها هوشمند هستند و با سایر دستگاه های دیجیتالی تعامل دارند. سمعک های دیجیتال مزایای سلامتی را نیز تغییر می دهند ، زیرا سلامت شنوایی سنجی با کیفیت زندگی ارتباط دارد. آنها قدرت صدا و تجربه شنیدن شخصی شما را به سطوح جدیدی می رسانند ، بنابراین می توانید احساس قدرت کنید که مسئولیت کم شنوایی خود را بر عهده بگیرید.

 

تفاوت سمعک دیجیتال و آنالوگ در چیست؟

سمعک دیجیتال در مقابل آنالوگ:

فناوری های سمعک طی سالها تغییر کرده است. قبل از ظهور سمعک دیجیتالی ، سمعک ها تنها بر اساس فناوری آنالوگ ساخته می شدند.

سیگنال های صوتی سمعک های آنالوگ پیوسته و یکنواخت در جریان هستند ، بنابراین ظرافت ها یا لایه های پیچیده ای از صدا که سمعک های دیجیتال دارند از بین می رود. سازگاری با محیط های مختلف صوتی با سمعک های آنالوگ به معنای افزایش بلندی صدا است که بسیار ناراحت کننده است. همچنین ، با سمعک های آنالوگ ، شما گزینه ای برای کاهش صداهای پس زمینه ندارید - آنها همچنین تقویت می شوند.

سمعک های دیجیتالی دارای سیگنال های صوتی متفاوتی هستند و به تنهایی ارائه می شوند و باعث می شوند گفتار و صدا با صدایی طبیعی با عمق و تنوع غنی شود. بنابراین ، شما واقعاً می توانید با صدا و حجم سمعک های دیجیتال بازی کنید و تجربه را با مشخصات شخصی خود و همه تنظیمات مختلف خود تنظیم کنید.

 

نحوه کار سمعک های دیجیتال

در سمعک میکروفون ، تقویت کننده ، گیرنده و باتری سمعک (قابل تعویض یا قابل شارژ) وجود دارد. با استفاده از سمعک های دیجیتالی ، تقویت کننده واقعاً در مرکز توجه قرار می گیرد.تقویت کننده سمعک های دیجیتالی به عنوان یک مغز کامپیوتری عمل می کند. هنگامی که گفتار و صوتی را که توسط میکروفون جمع آوری شده پردازش می کند و به گیرنده و داخل گوش شما ارسال می کند ، صداها بلندتر نمی شوند. این همان کاری است که سمعک های آنالوگ انجام می دهند. در عوض ، یک تقویت کننده سمعک دیجیتالی هوشمندانه عمل می کند تا همه تفاوت های ظریف و کیفیت صدای طبیعی را با توجه به تنظیمات مختلف زنده کند ، بنابراین می توانید آنها را به شیوه های شخصی و راحت کنترل و لذت ببرید.

 

مزایای سمعک دیجیتال

فقط افزایش صدا برای شنیدن بیشتر  نیست. این می تواند در مکان ها یا تنظیمات خاص بسیار قوی یا ترسناک باشد. به لطف فناوری دیجیتال ، با استفاده از سمعک های دیجیتالی می توانید تجربه شنوایی خود را متناسب با نوع کم شنوایی خود تنظیم کنید ، که راحتی و اعتماد به نفس شما را افزایش می دهد. این یک مفهوم مشابه برای تنظیم چراغ ها در خانه شما است. بازی با لحن و روحیه برای ایجاد محیط عالی. شما می توانید این کار را با صدا انجام دهید ، بنابراین طبیعی به نظر می رسد و کاملا درست به نظر می رسد.

همچنین ، از آنجا که دستگاه های شنوایی دیجیتالی می توانند به طرق مختلف با سایر دستگاه های دیجیتال جفت شوند - مانند تلفن های هوشمند و رایانه لوحی - می توانید به طور کامل با دنیای خود ارتباط برقرار کنید ، تماس ها و سرگرمی را پخش کنید و صدا را بدون لمس گوش خود به صورت محرمانه کنترل کنید. هیچ کس نمی داند که شما واقعاً به چه چیزی یا چه کسی گوش می دهید! و شما قادر خواهید بود کم شنوایی خود را فراموش کنید.

 

سخن پایانی:

حس شنیدن لذت بی پایانی است که میتوانیم از تک تک لحظات زندگی نهایت استفاده را کنیم. یکی از مهمترین فاکتورها در هنگام پروسه انتخاب مدل سمعک مراجعه به یک کلینیک شنوایی سنجی  معتبر و معتمد میباشد. خرید سمعک مانند خرید کالای مصرفی معمولی نیست. اینها تجهیزات پزشکی بسیار پیچیده ای هستند که نیاز به تخصص یک متخصص با تجربه در مشاوره و نصب وتعمیر دارند. متخصصان ما در کلینیک فوق تخصصی موج در انتخاب بهترین گزینه مناسب شما  به شمامشاوره می دهیم ا در تمام فرآیند پروسه انتخاب کنارتان هستیم.

جهت کسب اطلاعات بیشتر  و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

09191762203

  مشاوره رایگان واتساپ: 09191762203