۱۷:۰۵:۵۹ | شنبه, ۲۳ تیر ۱۴۰۳

Hearing Center Moj Hearing Aid
;

خرید سمعک

خرید سمعک

آیا بالاخره تصمیم گرفته اید که با خرید سمعک، صداهای مهم و جدید زندگی خود را از دست ندهید و برای اصلاح کم شنوایی خود اقدامی انجام دهید؟ عالیه، چرا که کاهش شنوایی می تواند به کیفیت زندگی شما آسیب برساند. مطالعات نشان می دهد با استفاده از سمعک می توانید عزت نفس، سلامت جسمانی و تقریباً هر جنبه دیگری از زندگی خود را بهبود بخشید. مطمئنا هرچه زودتر علائم کم شنوایی را برطرف کنید، از آسیب های جبران ناپذیر آن جلوگیری خواهید کرد. در این امر مهم شما تنها نیستید پزشکان مجرب ما دارای تجربه زیادی هستند و همواره در این مسیر کنار شما هستیم تا آنچه را که برای شما مناسب است توصیه کنیم. در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعات جامعی در خصوص خرید سمعک، قیمت سمعک، انواع سمعک و نکات مهم قبل از خرید سمعک در اختیارتان قرار دهیم با ما همراه باشید..

پزشکان کلینیک سمعک موج، از انواع و اقسام سمعک های موجود در بازار آگاهی دارند چرا که بسیار مهم هست که به یک متخصص در این زمینه مراجعه کنید که اطلاعات کلیدی و درست به شما بدهد و مشخص کند که دقیقا چه مدل سمعک برای شما مناسب میباشد چرا که بسیار از سمعک در کمک به کسانی میباشد که کم شنوایی خفیف یا متوسط دارند در حالی که برخی از آنها به طور خاص برای کمک به کسانی میباشدکه کم شنوایی شدیدتری دارند.

از کجا سمعک بخرم؟

حس شنیدن لذت بی پایانی است که میتوانیم از تک تک لحظات زندگی نهایت استفاده را کنیم در واقع ، سمعک شما نه تنها توانایی برقراری ارتباط بلکه سلامت شما را نیز بهبود می بخشد. این به این دلیل است که سمعک ها با کاهش خطر زوال شناختی و سایر مزایای سلامتی مرتبط هستند. به عنوان مثال: مطلع شدن از جزئیات جلسه های کاری، درک احساسات شیرین از طرف عزیزانمان، شنیدن موسیقی یا صدای روح بخش پرندگان، صدای دلنواز خنده ی نوه هایمان و عزیزانمان همه و همه ما را ترغیب خواهد کرد که بهترین روز زندگی خود را با بهتر شنیدن رقم بزنیم حال با نگاهی به دور از تعصب کم کم در این مسیر متوجه خواهیم شد که چرا باید سمعک بخریم. اما سمعک یک خرید بسیار مهم است ، بنابراین مهم است که مطمئن شوید که به یک کلینیک معتمد مراجعه کرده اید.

متخصصان ما در کلینیک فوق تخصصی موج همواره با تجربه بسیار بالای خود همواره بهترین  مارک و مدل سمعک را با توجه به بودجه ی شما و قیمت مناسب و ارزان  پیشنهاد می کنند

تمامی خدمات سمعک نظیر تجویز، تنظیم، ارایه، قالبگیری از گوش، ساخت و تعمیر سمعک در این مرکز با بهتریت کیفیت انجام می پذیرد. در این مرکز بعد از معاینه گوش با دستگاه اتوسکوپ ویدیویی دیجیتال از جهت بررسی کیفی کانال گوش و پرده و بررسی وضعیت  گوش میانی توسط تجهیزات پیشرفته تیمپانومتری، برای ارزیابی  میزان، نوع و شکل کم شنوایی از طریق دستگاه های تخصصی تشخیصی ادیومتری، بیمار مورد معاینه قرار می گیرد. پس از تهیه نوار گوش کاملی ار بیمار، مشاوره لازم در خصوص نوع سمعک مناسب برای بیمار توسط متخصص شنوایی ارایه می گردد. برای ساخت سمعک، ابتدا قالبگیری از گوش انجام گرفته و قالب تهیه شده جهت ساخت قالب سمعک پشت گوشی یا ساخت سمعک داخل گوشی به لابراتوار ارسال می شود. پس از آماده شدن قالب ثانویه، سمعک بیمار  با برنامه های مخصوص سمعک از طریق کامپیوتر متناسب با نوار گوش بیمار تنظیم می شود.

سمعک های این کلینیک دارای گارانتی شرکتی تا دوسال بوده و بعد از تحویل سمعک دارای دو سال خدمات ارزیابی و تنظیم رایگان در فواصل زمانی استاندارد می باشند. بعد از دوسال دارای خدمات پس از فروش بوده و هرگونه خدمات تعمیر، سرویس و تنظیم سمعک انجام می پذیرد.

 

قیمت سمعک

!نکات مهم قبل از خرید سمعک

تست شنوایی: اولین چیزی که شما نیاز دارید یک آزمایش کامل شنوایی و ارزیابی از یک پزشک شنوایی است. پزشکان مجرب ما در کلینیک سمعک موج می توانند شما را در این امر مهم یاری کنند و همواره بهترین مشاوره را با توجه به سبک زندگی شما در خصوص خرید سمعک به شما بدهند.  

سبک زندگی : آیا گوش دادن به برنامه های تلویزیونی مورد علاقه شما برای شما اولویت بزرگی است یا ترجیح می دهید درک بهتر همکاران را در اولویت قرار دهید؟ شاید شما عاشق موسیقی هستید یا نوازنده هستید و به سمعک خود نیاز دارید تا یک محیط موسیقی را در خود جای دهد. اولویت های شما هرچه باشد ، آنها را به وضوح با ارائه دهنده خدمات شنوایی خود در میان بگذارید تا آنها راحت تر بتوانند تعیین کنند که کدام محصول برای شما مناسب است. سبک زندگی شما عامل مهمی در انتخاب سمعک محسوب میشود. کسانی که زندگی فعالتری دارند یا ورزش خاصی را انجام می دهند باید از سمعک هایی استفاده کنند که ویژگی و لوازم جانبی خاصی دارند که به ثابت نگه داشتن سمعک در هنگام ورزش یا سایر فعالیتهای فیزیکی فضای باز کمک میکند.   

لوازم جانبی ویژه: در مورد ویژگی ها و لوازم جانبی خاص ، می خواهید در مورد هر گزینه اضافی که با سمعک موجود است ، با دکتر شنوایی خود صحبت کنید. برخی از ویژگی ها می توانند به شنونده ها در محیط های پر سر و صدا کمک کنند یا سمعک ها را برای اتصال به تلفن همراه یا بلندگوی بلوتوث فعال کنند. این گزینه ها برای افرادی که اغلب در محل کار یا با عزیزان خود با تلفن صحبت می کنند مفید خواهد بود

قیمت سمعک: یکی دیگر از عوامل اصلی خرید سمعک قیمت آن است. هرچه لوازم جانبی بیشتر و فناوری جدیدتر با ، یک جفت سمعک  شما گرانتر خواهد بود. سمعک یک سرمایه گذاری مهم است  بنابراین حتماً در مورد قیمت واقعی دستگاه های خود با متخصص شنوایی خود صحبت کنید. جهت آشنایی بیشتر در خصوص قیمت و انواع برندهای سمعک با کارشناسان ما تماس بگیرید.

انتظارات واقع بینانه: بسیاری از متخصصان  شنوایی معتقدند که یکی از مهمترین عوامل موفقیت بیماران سمعک این است که درک کنند اگرچه سمعک های امروزی از نظر قابلیت های تکنولوژیکی شگفت انگیز هستند ، اما هنوز نمی توانند شنوایی طبیعی را بازتولید کنند. در محیط های بیش از حد پر سر و صدا ، حتی افراد عادی شنوایی در شنیدن واژه های واضح مشکل دارند و شما حتی ممکن است با وجود بهترین نوع سمعک با چالش هایی روبرو شوید. همچنین، طول می کشد تا به سمعک عادت کنید. حتی ممکن است در ابتدا متوجه شوید که از سمعک خود متنفر هستید ، اما در نهایت متوجه خواهید شد که آنها بسیار ارزشمند هستند

تفاوت زیادی بین نحوه شنیدن چیزها و نحوه شنیدن با سمعک وجود دارد. اطمینان حاصل کنید که انتظارات شما عملی است. حتی سمعک های خوب نیز نمی توانند شنوایی طبیعی را بازیابی کنند.

مهم است که سمعک هایی را انتخاب کنید که استفاده از آنها برای شما راحت و آسان باشد و بهترین جبران کم شنوایی را ارائه دهد. شما می خواهید سمعک خود را به طور مرتب بپوشید. سمعک کیفیت زندگی را بهبود می بخشد

شاید شما چیزهایی را که قبلاً شنیده اید نشنوید ، اما ، با وجود این ، سمعک زندگی شما را بهتر می کند. شما آنچه را که قبلاً از دست داده بودید می شنوید ، بدون سختکوشی گفتار را می فهمید و از صداهای پیش زمینه به طرز ناراحت کننده ای بلند نمی شوید.

بیمه: کمک هزینه‌ای که بیمه شما، برای خرید سمعک  پرداخت می‌کند، چه قدر است؟

برای تعیین دقیق قیمت سمعک گوش، لازم است که ما در مورد نوع و میزان کم‌ شنوایی شما و همچنین نیازهای شنیداری شما بیشتر بدانیم. به همین علت شما می‌توانید از جلسه ارزیابی شنوایی و مشاوره سمعک کلینیک ما استفاده کنید. چنانچه امروز به کم‌ شنوایی‌تان توجه کنید، بهبودی چشم گیر و شگفت انگیزی در کیفیت زندگی‌ شما مشاهده خواهید کرد. بنابراین خرید سمعک و سفر به دنیای بهتر شنیدن، نوعی سرمایه‌گذاری در کیفیت و کمیت زندگی است.

فروش سمعک

این سوالات را قبل از خرید سمعک از پزشک شنوایی خود بپرسید؟

 

قبل از خرید سمعک، از متخصص مراقبت های شنوایی خود حتما این سوالات را بپرسید:

 کدام نوع و برند سمعک بیشتر نیازهای من را برآورده می کند؟

 سمعک های من به چه ویژگیهای خاصی نیاز دارند تا متناسب با سبک زندگی من باشد؟

 آیا به یک یا دو سمعک نیاز دارم؟  

قیمت سمعک چقدر است؟

مزایای فناوری های جدید سمعک چیست و قیمت آن چقدر میشود؟

آیا برای آزمایش سمعک دوره آزمایشی یا تعدیل وجود دارد؟ (اکثر تولیدکنندگان دوره آزمایشی فروش سمعک استفاده از سمعک را مجاز می کنند که طی آن می توان کمک ها را برای بازپرداخت برگشت داد.)  

اگر سمعک ها را پس از دوره آزمایشی/تعدیل پس دهم ، چه هزینه ای از قیمت سمعک قابل استرداد نیست؟ گارانتی  چقدر اعتبار دارد؟ میشه تمدید کرد؟  

در دوره گارانتی چه مواردی پوشش داده می شود؟  

آیا گارانتی شامل هزینه های تعمیر سمعک را شامل می شود؟

 آیا در صورت نیاز به تعمیرات،  تسهیلاتی هم ارائه می شوند؟  

چگونه باید از سمعک خود مراقبت و نگهداری کنم؟

 

بیشتر افراد در انتخاب نوع، شکل ظاهری و قیمت سمعک برای بار اول سردرگم می شوند. نوارگوش هرکس مختص به خودش است و حتی کم شنوایی مشابه در دو فرد نیز نمی تواند دلیلی بر مشابه بودن سمعک های انها باشد. پس باید بگوییم که هرفرد کم شنوا، راه حل مخصوص به خودش را  دارد.

انتخاب نوع سمعک را به ادیولوژیست خود بسپارید. درست است که انتخاب بهترین سمعک برای همان نوارگوش وابسته به تجربه و مهارت بالای شنوایی شناس است ولی درنهایت پزشک ادیولوژیست تمام موارد لازم جهت انتخاب بهترین سمعک را در نظر می گیرد. ابتدا شنوایی شناس با گرفتن ادیوگرام ( نوارگوش) فاکتورهای زیر را بررسی می کند:

    آیا فرد کم شنوا تا به حال سمعک استفاده کرده است یا خیر؟
    اگر سمعک داشته، نوع و مدل سمعک چه بوده؟
    از همه مهمتر، بودجه بیمار چقدر است؟ (نباید انتظار رفت با حداقل قیمت ، بهترین سمعک تجویز شود)
    آیا پرده گوش سالم است یا خیر( درصورت پارگی پرده، امکان تجویز سمعک داخل گوشی یا نامرئی وجود ندارد)
    سطح سواد و تحصیلات فرد کم شنوا چقدر است؟
    سن فرد کم شنوا چقدر است؟

قیمت سمعک

شما سزاوار این هستید که از سمعک خود بیشترین بهره را ببرید. سمعک یک سرمایه گذاری مهم است. سمعک یک دستگاه حیاتی محسوب میشودکه هفت روز در هفته، از آنها استفاده خواهید کرد. هنگام خرید سمعک ، بسیار مهم است که مطمئن شوید پول و زمان صرف شده ارزش آن را دارد.از دست دادن حس شنوایی تاثیر مخربی در زندگی ما خواهد داشت ممکن است ما را به انزوا و گوشه نشینی سوق دهد یا دست از فعالیتهایی که دوستداریم بکشیم .به جای تمام این احساسات ناگوار از این شرایط دشوار اجتناب کنید . در هر صورت ، حتماً از متخصص شنوایی خود بپرسید که قیمت سمعک شامل چه چیزی است تا بتوانید به طور کامل متوجه شوید که چه چیزی را خریداری می کنید. عوامل تعیین کننده قیمت سمعک عامل اصلی که بر قیمت فروش سمعک خوب تأثیر می گذارد ، سطح فناوری و ویژگی های موجود است. همانطور که در مورد اکثر لوازم الکترونیکی مصرفی صادق است ، پیچیدگی تکنولوژیکی با گذشت زمان ارزان تر می شود ، و این مطمئناً در تجارت سمعک اتفاق افتاده است. در حالی که قیمت کلی سمعک ثابت است ، فناوری که می توانید با قیمت آن بدست آورید در حال حاضر بسیار بیشتر از دو سال پیش است. آنچه قبلاً یک سمعک پیشرفته تلقی می شد ، امروزه فناوری اصلی محسوب می شود.  

 

انواع سمعک

قیمت سمعک ( تومان )

سمعک نامرئی CIC 3/000/000  تا  12/000/000
سمعک نامرئی IIC 4/000/000   تا  12/000/000
سمعک داخل کانال (ITC) 3/000/000  تا   12/000/000
سمعک داخل گوشی (ITE) 3/000/000  تا   12/000/000
سمعک پشت گوشی (BTE) 2/500/000  تا   12/000/000
سمعک ریک یا رایت (RIC/RITE) 4/000/000  تا   14/000/000
سمعک شارژی 6/000/000  تا   14/000/000

 

قیمت سمعک

 

قیمت سمعک داخل کانال

سمعک یک راه ساده برای بهبود کیفیت زندگی سالمندان کم شنوا است. حدود 33 درصد از افراد 65 تا 74 ساله درجاتی از کم شنوایی دارند. این تعداد برای افراد 75 سال و بالاتر به 50 درصد می رسد. سمعک داخل کانال (ITC) از سمعک نامرئی بزرگتر است و بیشتر در گوش دیده می‌شود. اما همان‌طور که قبلا گفته شده، معمولا سایز در قیمت سمعک تاثیری ندارد. بنابراین اگر تکنولوژی استفاده شده در سمعک داخل کانال با سمعک نامرئی CIC در یک رنج  باشد، قیمت سمعک داخل کانال با قیمت سمعک CIC یکسان است.

قیمت سمعک داخل گوشی

سمعک داخل گوشی (ITE) از سمعک‌های نامرئی و داخل کانال بزرگتر است و در قسمت صدفه لاله گوش قرار می‌گیرند. قیمت سمعک داخل گوشی با قیمت سمعک نامرئیCIC و سمعک داخل کانال یکسان است.

قیمت سمعک پشت گوشی

سمعک‌های پشت گوشی بهترین انتخاب برای افراد مسن و کم شنوایی پیرگوشی هستند. شما بسته به سبک زندگی و نوع کم شنوایی خود، ممکن است به همه ویژگی های با تکنولوژی بالا نیاز نداشته باشید.  قیمت سمعک پشت گوشی همانند سمعک نامرئی CIC بستگی به تکنولوژی به‌کاررفته در این سمعک‌ها دارد.
قیمت سمعک پشت گوشی حداقل 2/500/000 تومان است. اگر از تکنولوژی پیشرفته‌تر و مجهزتر  در این سمعک استفاده شود، قیمت سمعک پشت گوشی با توجه به سطح تکنولوژی به‌کاررفته می‌تواند از 2/500/000 تومان تا 12/000/000 تومان باشد.

قیمت سمعک RIC و RITE

سمعک‌های RIC و RITE کوچکترین سمعک پشت گوشی هستند.
بنابراین قیمت سمعک RIC و RITE، حداقل 4/000/000 تومان است.

قیمت سمعک خوب

از ما بارها این سوال پرسیده می‌شود، که سمعک خوب و بهترین سمعک را چگونه انتخاب کنیم. تمامی سمعک‌های تولید شده توسط 6 برند بزرگ (big six) بدون در نظر گرفتن سطح تکنولوژی به‌کاررفته در آن‌ها سمعک‌های خوبی هستند.
با توجه به نوع و میزان کم شنوایی و سبک زندگی، ممکن است سمعک خوب برای یک فرد سمعک دارای تکنولوژی پایه باشد و برای فرد دیگری سمعک دارای تکنولوژی محدوده متوسط یا پیشرفته تر و در سطح عالی باشد پس سبک زندگی شما تاثیر زیادی در انتخاب شما برای سمعک مناسب میباشد.
قیمت سمعک خوب را نوع و میزان کم شنوایی و سبک زندگی شما تعیین می‌کند، بنابراین با توجه به نوع و میزان کم شنوایی و سبک زندگی، ممکن است قیمت سمعک خوب برای فردی 2/500/000 تومان و برای فرد دیگری 4/000/000 تومان یا 10/000/000 تومان باشد.


اما چند ویژگی که باید در انتخاب یک سمعک خوب در نظر بگیریم:

چندین کانال برای تنظیم صدای فرکانس‌های خاص، مانند صداهای با تناسب بالا یا پایین، بر اساس نوع خاصی از کم شنوایی شما
     جهت‌گیری، که از چندین میکروفون جهت‌دار برای تمرکز روی صدای افرادی که با شما صحبت می‌کنند استفاده می‌کند
     تقویت گفتار برای تقویت کلمات گفتاری حضوری، تلویزیونی و سایر منابع صوتی
     سرکوب بازخورد برای از بین بردن سوت ها و ناله هایی که گهگاه با میکروفون های سمعک رخ می دهد

قیمت سمعک برای کودکان

قیمت سمعک معمولی

سمعک‌های معمولی، نسل اول سمعک های 100% دیجیتال هستند. از تکنولوژی دیجیتال در این سمعک‌ها استفاده می‌شود، اما این سمعک‌ها هوشمند نیستند. با توجه به کیفیت بالای سمعک‌ هوشمند و هوشمند وایرلس، این سمعک‌ها خیلی کم تجویز می‌شوند.
سمعک‌های معمولی نسبت به سمعک آنالوگ کیفیت بهتری دارند. قیمت سمعک معمولی حدود 1/500/000 تا 2/500/000 تومان است.

قیمت سمعک ارزان

این سوال هم بارها از ما پرسیده می‌شود، در سمعک‌های ارزان از تکنولوژی آنالوگ، قابل‌‌برنامه‌ریزی و نیمه‌دیجیتال (دیجیتال تریمری) استفاده می‌شود.
صدای تقویت‌شده توسط این سمعک‌ها نسبت به سمعک‌ دیجیتال کیفیت پایین‌تری دارد.
با تولید سمعک‌های دیجیتال، دیگر سمعک‌های آنالوگ، قابل‌برنامه‌ریزی و نیمه‌دیجیتال (دیجیتال تریمری) توسط کمپانی‌های معروف سمعک تولید نمی‌شوند.
معمولا استفاده از این سمعک‌ها به علت کیفیت پایین توصیه نمی‌شود. قیمت سمعک ارزان حدود 1/000/000 تا 2/000/000 تومان است.

قیمت سمعک قابل‌شارژ

سمعک‌های قابل‌شارژ انواع مختلفی دارند و اکنون در دو سطح تکنولوژی (پیشرفته و عالی) ارائه می‌شوند. قیمت سمعک شارژی براساس سطح تکنولوژی به‌کاررفته در سمعک تعیین می‌شود. اگر سطح تکنولوژی سمعک پیشرفته باشد، قیمت سمعک قابل‌شارژ حداقل 7/000/000 تومان و اگر سطح تکنولوژی سمعک عالی باشد، حداقل قیمت آن 10/000/000 تومان است.

چه عواملی بر روی قیمت سمعک تاثیر دارد؟

قیمت سمعک ها در برندهای مختلف، قیمت های متفاوتی دارد. همیشه این طور نیست که یک برند از سمعک قیمت بالاتری نسبت به برند دیگر داشته باشد

ولی درکل قیمت سمعک به موارد زیر است:

    اندازه سمعک: هرچه تکنولوژی نانو برای کوچک تر شدن قطعات سمعک بر روی سمعک پیاده شود، اندازه سمعک کوچکتر خواهد شد. در نتیجه اغلب سمعک های iic (سمعک های نامرئی کاملاً داخل گوش) از سمعک های CIC ( سمعک داخل گوشی) قیمت بالاتری دارند.


    نوع و میزان کم شنوایی: نوع کم شنوایی ( حسی-عصبی، آمیخته یا انتقالی) و اندازه کم شنوایی در انتخاب قیمت سمعک بسیار تاثیرگذار است. کم شنوایی ملایم الزاماً نباید سمعک ارزان قیمت و یا برعکس کم شنوایی خیلی شدید نباید حتماً سمعک گران تهیه کنند. همه این ها بستگی به بیمار دارد.


    شغل، تحصیلات و یا سبک زندگی فرد کم شنوا: هرچه محیط کاری فرد پراز چالش باشد و برای درک کلمات به مدارهای پیشرفته نیاز داشته باشد، باید از سمعک های با مدارهای هوشمند استفاده کند درنتیجه قیمت سمعک به درجه هوشمندی، مدار پردازش پیشرفتع و تعداد کانال وباند سمعک بستگی دارد.


    کم شنوایی یکطرفه یا دوطرفه: نوزادان و کودکان به دلیل اهمیت رشد و گفتار و زبان ( درصورت کم شنوایی دوطرفه) حتماً باید از دو سمعک استفاده کنند. در بزرگسالان نیز بنا بر صلاحدید ادیولوژیست از یک یا دو سمعک باید استفاده کرد.

 

قیمت سمعک به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت سمعک شامل هزینه خود دستگاه و خدمات متخصص است. برخی از هزینه های تولید سمعک ناشی از تحقیقات لازم برای پیشرفت هر ساله فناوری است. سالانه صدها میلیون دلار توسط صنعت صرف بهبود عملکرد این دستگاه ها می شود. این سرمایه گذاری ها منجر به سمعک هایی خوبی شده است که خدمات بهتری به مردم ارائه می دهند. بر اساس گزارش موسسه ملی پیری ، از هر 3 نفر بین 65 تا 74 سال یک نفر از بین رفتن شنوایی را تحت تاثیر قرار می دهد و تقریبا نیمی از افراد بالای 75 سال با کم شنوایی زندگی می کنند. از آنجا که کاهش شنوایی بخشی طبیعی از پیری است ، بسیاری از مردم نمی دانند که چقدر خطرناک است که اجازه دهیم ناشنوایی درمان نشود. عدم لذت بردن از فعالیت های عادی ، مانند فیلمبرداری ، صحبت با دوستان یا حتی قادر به شنیدن تایمر و لوازم خانگی در اصل ، شخص را از زندگی خود دور می کند. مطالعات به طور فزاینده ای نشان داده است که انزوا در شرایطی مانند کاهش شنوایی بدون کمک اغلب منجر به مشکلات بیشتری می شود ، از جمله مشکلات جسمی و روانی. بسیاری از سالمندانی که کم شنوایی خود را درمان نمی کنند ، این کار را به سادگی انجام نمی دهند زیرا معتقدند که نمی توانند یک جفت سمعک تهیه کنند. قیمت های مربوط به آن می تواند دلهره آور باشد ، از قرارهای شنوایی شناس ، لوازم جانبی ، سمعک و فروش  لوازم جانبی سمعک. سایر سالمندان ممکن است مراقبت های شنوایی خود را نادیده بگیرند زیرا در مورد فناوری های مدرن احساس پیچیدگی می کنند یا در اعتراف به این که دچار کم شنوایی هستند مردد هستند. با استفاده از این راهنما ، هدف ما این است که نشان دهیم چه طیف وسیعی از محدوده قیمت و سبک های سمعک با کیفیت بالا در حال حاضر وجود دارد ، حتی برای افرادی که بودجه بسیار محدودی دارند و کسانی که از نظر فنی تمایل ندارند. با مدیریت اختلال شنوایی در هنگام بروز ، افراد مسن برای پیر شدن بهتر مجهز می شوند و از برخی خطرات سلامتی مرتبط با کم شنوایی بدون درمان جلوگیری می کنند

 

تعمیر سمعک

چگونه از سمعک خود مراقبت کنم؟

نگهداری و مراقبت صحیح در افزایش طول عمر سمعک شما مهم است.

✓ از استفاده از حلال ها، الکل یا آب بر روی سمعک خودداری کنید زیرا می توانند به وسایل الکترونیکی داخلی سمعک آسیب برسانند.

✓ از قرار دادن سمعک در معرض حرارت خودداری کنید زیرا این می تواند به آنها آسیب برساند. به عنوان مثال ، قرار دادن آنها در معرض نور آفتاب یا داخل ماشین

✓ مطابق دستور سمعک ها را تمیز کنید. جرم گوش و تخلیه گوش می تواند به وسایل کمک شما آسیب برساند.

✓ هنگام استفاده از سمعک از استفاده از اسپری مو و سایر محصولات مراقبت از مو خودداری کنید.

✓ در صورت عدم استفاده از سمعک خود را خاموش کنید.

✓ باتری های خاموش را فوراً تعویض کنید.

✓ باتری و سمعک را از کودکان و حیوانات خانگی دور نگه دارید.

✓ سایر ویژگی هایی که باید در نظر بگیرید شامل قطعات یا خدمات تحت پوشش گارانتی ، برنامه زمان بندی شده و هزینه های نگهداری و تعمیر ، گزینه ها و فرصت های ارتقاء ، و شهرت کلینیک سمعک برای کیفیت و خدمات به مشتریان است. توصیه می کنیم برای معاینه سمعک خود به طور منظم از متخصصان شنوایی کمک بگیریدبه همین علت شما می‌توانید از جلسه ارزیابی شنوایی و مشاوره سمعک کلینیک ما استفاده کنید.

 

سخن پایانی:

حس شنیدن لذت بی پایانی است که میتوانیم از تک تک لحظات زندگی نهایت استفاده را کنیم در واقع ، سمعک شما نه تنها توانایی برقراری ارتباط بلکه سلامت شما را نیز بهبود می بخشد. یکی از مهمترین فاکتورها در هنگام پروسه خرید سمعک مراجعه به یک کلینیک معتبر و معتمد میباشد. خرید سمعک مانند خرید کالای مصرفی معمولی نیست. اینها تجهیزات پزشکی بسیار پیچیده ای هستند که نیاز به تخصص یک متخصص با تجربه در مشاوره و نصب وتعمیر دارند. یک رابطه کاری خوب، بسیار کلیدی است، و متخصصان ما در کلینیک فوق تخصصی موج بهترین سمعک را به شما پیشنهاد می کنند ما در تمام فرآیند پروسه انتخاب و خرید سمعک مناسب شما، کنارتان هستیم. شما تنها نیستید.

  مشاوره رایگان واتساپ: 09191762203